PBX Santral Çevre Birimleri

Kablosuz (Dect) Sistemler
Karel IP-DECT sistemi, güvenliği kanıtlanmış standart DECT teknolojisi ile haberleşmede sınırları kaldıran IP teknolojisinin işbirliğinin bir sonucudur. Ses; santral ve baz istasyonları arasında IP ağ üzerinden taşınırken, el üniteleri ve baz istasyonları arasındaki iletişim DECT standartında gerçekleşmektedir. İşletmenin büyüklüğü ve gelecekteki ihtiyacına göre, sadece baz istasyonu ve el ünitesi eklenerek KAREL IP-DECT sistemi 1.000 baz istasyonu ve 10.000 el ünitesine kadar genişleyebilmektedir. Her baz istasyonu aynı anda 8 görüşmeye destek vermektedir. Karel IP-DECT sistemi, analog, sayısal ve IP olmak üzere tüm Karel santrallarla uyumlu olup, kapsanacak alan ve kullanıcı sayısına uygun olarak yapılandırılabilir.

DB260 IP DECT Baz İstasyonu
IP DECT sistem baz istasyonu; SIP protokol desteği, tak-çalıştır kurulumu, dahili çok- yönlü anten, havadan senkronizasyon, bir baza 30 kullanıcı kaydolabilir, en fazla 40 baz ve 200 el ünitesi kullanılabilir.

DE260 DECT El Ünitesi
DB260 için el ünitesidir.GAP uyumlu, renkli ekran, titreşim, genişbant ses kalitesi, hava senkronizasyonlu yazılım güncelleme, gelişmiş mutimedya arayüzü ve Türkçe dil desteği mevcuttur.

DB211 IP DECT Dahili Baz İstasyonu
IP DECT sistem baz istasyonu; SIP protokol desteği, tak-çalıştır kurulumu, Ethernet üzerinden güç desteği, havadan senkronizasyon, dahili çok- yönlü
anten, 1000 adet baz ve binlerce el ünitesi desteği

DE244 IP DECT El Ünitesi
Renkli ekran, 3 adet programlanabilir tuş, 4 eksenli yön tuşu, yüksek ses kalitesi, dubleks handsfree fonksiyonu, titreşim,  Türkçe dahil 18 dil desteği, güçlü batarya ve ve ergonomik tasarımı ile kesintisiz kablosuz iletişim sunan IP DECT el ünitesi

DE245 IP DECT El Ünitesi
240 x 320 piksel renkli ekran, 3 adet programlanabilir tuş, 5 eksenli yön tuşu, yüksek ses kalitesi, dubleks handsfree fonksiyonu, titreşim,  Türkçe dahil 18 dil desteği, güçlü batarya ve ve ergonomik tasarımı ile kesintisiz kablosuz iletişim sunan IP DECT el ünitesi

DE255 IP DECT El Ünitesi
DB260 ve DR265 için el ünitesidir. GAP uyumlu, renkli ekran, titreşim, yüksek ses kalitesi, hava senkronizasyonlu yazılım güncelleme, gelişmiş multimedya
Türkçe arayüzü, Türkçe dil desteği, ergonomik tasarımı, handsfree hoparlörü ve kulaklık girişi ile yüksek kablosuz iletişim performansı sunar.

DR265 IP DECT Repeater
Karel DB260 baz istasyonu ile  çalışarak kapsama alanını genişletmek ve çekim gücünü arttırmak için kullanılır. DB260 başına 3 adete kadar DR265 repeater kullanabilir.

Kaydedilen karşılama mesajını ve arayanların tuşlarla seçim yapabilecekleri menüleri içerir.

EVM200
DS200 serisi telefon santralları ile uyumlu 4 kanal robot operatör

EVM128
MS128 ve MS224 model santrallarla uyumlu robot operatör

EVM128S
MS128 model santralla uyumlu ve 4 Kanal robot operatör

EVM48S
MS48 model santrallarla uyumlu robot operatör

EVM38S
MS38 model santralla uyumlu robot operatör

Santral Fon Müziği ve Ses Kaydı:

Örnek fon müziğinizi seçtikten sonra EVM kayıt formu’nu doldurup tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Robot operatör’ün okuyacağı mesajın da bu form ile tarafımıza ulaştırılması gerekmektedir.
Santral Fon Müzikleri ve İngilizce Demo Ses Dosyası 1
Santral Fon Müzikleri ve İngilizce Demo Ses Dosyası 2

Telefon trafiği kontrol ve telefon santralı (PBX) raporlama yazılımları, bilgisayar entegrasyon yazılımları, görüşme raporlama sistemleri:

OP100  Operatör Konsol Yazılımı
Karel OP100, Tümleşik İletişim operatörlerinin iletişim trafiğini yönetmelerini kolaylaştıran, Outlook / LDAP / XMPP / MSN / CRM entegrasyon yeteneklerine sahip dahili web tarayıcı ve e-posta iletişim yazılımına sahip operatör konsol yazılımıdır.

WEBCM200
DS200 serisi santrallarla uyumlu web tabanlı çağrı kayıt yazılımı

Net-Konsol200/200S
DS200 serisi santral kullanıcıları için Bilgisayar-Telefon Entegrasyonu (CTI) Yazılımı

Net-Konsol Bilgisayar Telefon Entegrasyonu
Bilgisayar Telefon Entegrasyonu sağlayan CTI Yazılımı

Net-CM200/200S Raporlama Yazılımı
DS200 serisi telefon santralları için raporlama yazılımı

Net-CM Raporlama Yazılımı
MS26S, MS26C, MS38S, MS38C, MS48S, MS48C, MS128, MS224 telefon santralları için raporlama

VoIP Network Ürünleri
Karel, VoIP teknolojisinin en gelişmiş ürünlerini uluslararası işbirliği ile ülkemizdeki kurumlarla buluşturmaktadır. Bu ürünler ile dünyada 10 milyon port üzerinden ses iletişimi gerçekleştirmekte, diğer marka ürünlerle uyumlu çalışmakta ve üstün ses kalitesi sağlamaktadır. Karel,  uygulama geliştiren firmalar, sistem entegratörleri ve telekom operatörleri için etkin çözümler sunmaktadır.

FXO Serisi VoIP Analog Ağ Geçitleri
DAG FXO serisi, standart ses arabirimi yoluyla geleneksel telefon, faks ve geleneksel analog PBX ile bağlantı kurabilir ve yüksek kaliteli ses hizmeti sağlar. DAG1000 / DAG2000 serisi VoIP ağ geçidi, standart SIP protokolü ile çalışır ve SIP temelli IPPBX ve ag platformunun çoğuyla uyumludur.

FXS Serisi VoIP Analog Ağ Geçitleri
DAG FXS serisi, standart ses arabirimi yoluyla geleneksel telefon, faks ve geleneksel analog PBX ile bağlantı kurabilir ve yüksek kaliteli ses hizmeti sağlar. DAG1000 / DAG2000 serisi VoIP ağ geçidi, standart SIP protokolü ile çalışır ve SIP temelli IPPBX ve ağ platformunun çoğuyla uyumludur.

MTG600 Serisi PRI Ağ Geçitleri
MTG600, küçük ve orta ölçekli işletmeleri hedefleyen ve geleneksel PBX’ten IP’ye geçisin gerçekleşmesine yardımcı olmak için kullanılan bir ağ geçididir. Bir yandan, PRI/SS7 protokolünü destekler ve geleneksel PBX ile bağlantıyı gerçekleştirmek için standart T1/E1 arayüzünü kullanır. Diğer taraftan, PSTN’nin IPvoice/NGN ağına kesintisiz erişmesini sağlamak ve VoIP/FoIP ve daha fazla katma değerli servis elde etmek için çeşitli soft switchlerle birlikte standart SIP protokolü ile çalışır.

Telefon Görüşmeleri Ses Kayıt Sistemleri
Aynı anda yapılan 2, 4 veya 8 görüşmeyi kaydedebilen 3 model; görüşmelerin kaydedilmesini, arşivlenmesini ve gerektiğinde yeniden dinlenmesini sağlar.

GKP Görüşme Kayıt Platformu
IP, Analog ve PRI hatlar üzerinden ses kaydı yapılmasını sağlar.

Telefon Santralinde Görüşme Ses Kaydı, Ses Kayıt Sistemi
Aynı anda yapılan 2, 4 veya 8 görüşmenin ses kaydını yapabilen 3 model mevcuttur.

Telefon santralları ile GSM şebekesi arasında köprü görevi gören FCT terminaldir. Şirket içinde santrala bağlı telefonlardan cep telefonlarına yapılan aramaların, daha ucuz GSM görüşme tarifeleri üzerinden ücretlendirilmesini sağlar.

 • Şirket çalışanlarının, santrala bağlı telefonlarından yapacakları GSM aramalarında, büyük indirimler sağlanabilmektedir.
 • Ofis dışında bulunan şirket çalışanları, GSM telefonlarından firmalarını arayarak yapacakları telefon görüşmelerinde de aynı indirim oranlarından yararlanabilmektedirler.
 • Şubeli işletmelerde ya da şehirlerarası telefon trafiği yoğun olan işletmelerde, sabit hatlardan yapılan şehirlerarası görüşmeler yerine, GSM-GSM görüşmeleri sayesinde, % 80’i aşan indirimlerden faydalanılabilmektedir.

GT101 GSM Terminali

 • Entegre GSM modülü sayesinde harici cep telefonu bağlantısına gerek yoktur.
 • GT101’de bir adet GSM modülü bulunur.
 • Analog dış hat arayüzü olan tüm marka ve model santrallarla uyumludur.
 • Kullanılan dual-band GSM modüller sayesinde 900MHz ve 1800 MHz GSM şebekelerini destekler.
 • Santralın dış hatlarına bağlanır. Cihaza direkt telefon bağlanarak da kullanılabilir.
 • GSM şebekesi üzerinden gelen çağrıları santrala yönlendirir.
 • GSM şebekesi üzerinden gelen arayan numara bilgisini analog hat arayüzüne gönderir.
 • Elektrik kesintisi için şarj edilebilir pilleri bulunmaktadır.
 • 5 kademeli ses seviyesi ayarı bulunmaktadır.

GT10M-P GSM Terminali

 • GT10M’de bir adet GSM modülü bulunur.
 • Ek modül ile kapasite 2 kanala çıkabilmektedir.
 • Polarity Reversal özelliği ile görüşme sırasında hattın kutupları değiştirilerek, bu hatta bağlı bir donanım(Telefon santrali) bu değişikliği algılaması sağlanır. Bu sayede hattın takılı kalması gibi sorunlar yaşanmaz.
 • Akıllı Geri Arama Özelliği sayesinde şirket çalışanlarından biri GSM’e doğru çağrı yaptığında, aranılan kişi cep telefonunu yanıtlayamadıysa ve bir süre sonra cep telefonun cevapsız çağrılar kısmında görünen, işletmeye ait GSM numarasını geri aradığında, ilk çağrıyı başlatan dahili aboneye geri döner. Santral operatörüne düşmez.
 • GT SMS Server Yazılımı Windows tabanlı bir sunucu yazılımıdır. Yazılım üzerinde POP3 ve SMTP sunucusu çalıştırır ve kullanıcıların e-posta yoluyla SMS göndermelerini, gelen SMS ve hücresel yayın mesajlarını (CBM) almalarını sağlar.
 • Entegre GSM modülü sayesinde harici cep telefonu bağlantısına gerek yoktur.
 • GT101’de bir adet GSM modülü bulunur.
 • Analog dış hat arayüzü olan tüm marka ve model santrallarla uyumludur.
 • Kullanılan dual-band GSM modüller sayesinde 900MHz ve 1800 MHz GSM şebekelerini destekler.
 • Santralın dış hatlarına bağlanır. Cihaza direkt telefon bağlanarak da kullanılabilir.
 • GSM şebekesi üzerinden gelen çağrıları santrala yönlendirir.
 • GSM şebekesi üzerinden gelen arayan numara bilgisini analog hat arayüzüne gönderir.
 • Elektrik kesintisi için şarj edilebilir pilleri bulunmaktadır.
 • 5 kademeli ses seviyesi ayarı bulunmaktadır.

GT40M GSM Terminali
RS422 teknolojisi ile sesin uçtan uca sayısal ortamda taşındığı, kapasitesi 1 hattan 256 hatta kadar çıkabilen modüler yapılı bir FCT cihazıdır. Karel DS200(CPU4 – BCA sürümü) serisi santrallar ile tam entegre olduğundan her türlü çağrı yönlendirme, aktarma, rotalama, vs. gibi servislerden faydalanılabilir.

KAREL GT40M 3 bileşenden oluşur:
1. GT40M GSM Terminali DS Bağlantı Kartı (Santrala takılır, maksimum 2 terminal bağlanır)
2. GT40M GSM Terminali (En çok 4 GSM kanalı sağlar, bir santrala birden fazla bağlanabilir)
3. GT40M GSM Terminali Ek Modül (Bir terminal içinde en çok 4 adet kullanılır)

Arabirimler, Çeviriciler, Yıldırım Koruyucu, Diafon…

USB-RS232 Seri Çevirici, RS232 USB Çevirici
Seri portu olmayan veya yetersiz sayıda bulunan normal bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlarda, USB portunu kullanarak seri port oluşturmakta kullanılmaktadır. USB – RS232 (SERİ) Çevirici ile Net-Konsol, Net-CM, Idea, Iris Explorer, GT10/20 sistem yöneticisi programları sorunsuz olarak çalıştırılabilir.

DY01 Diyafon
Santralla kapı arasındaki kontrol ve bağlantıyı sağlamak üzere kullanılan ünitedir

SF04 Yıldırım Koruyucu
Yıldırım ve AM radyo yayınları gibi harici bozucu etkilere karşı, santralınıza ek koruma sağlayan modüldür.

ID12 Arayan Numarayı Gösterme Arabirimi
Santralın dahili abonelerinin, arayan numarayı görebilmeleri için santrala takılan karttır.

Hat Düşürme Rölesi
Elektrik kesintilerinde, dış hatların önceden tanımlanmış dahili abonelere direkt hat olarak bağlanmasını sağlayan röle modülüdür.

BBU38S Akü Bağlantı Modülü
Telefon santrallarının elektrik kesintilerinden etkilenmemeleri için akü desteği sağlayan modüldür.

Randevu
close slider

randevu

Leave this field blank
Call Now Button